Login: Hasło: Liga: Nie masz konta ? Zarejestruj się !
www.pesleague.pl
Wypowiedz się na Forum
Pobierz najnowsze Dodatki
Pogadaj na kanale Discord
Dołącz do nas już Teraz

Ostatnio zarejestrowani gracze pes2020: bzq1974, Rudyolga2005, kaamilmks, oliwer70, Michal2007 | Twoja Liga Pro Evolution Soccer | Liczba zalogowanych graczy w ostatnim miesiącu w pes2020: 2 | Dzisiejsza liczba rozegranych spotkań w pes2020: 0 | pes2020: 0 | Liczba zalogowanych graczy w ostatnim tygodniu w pes2020: 0 | Twoja Liga Pro Evolution Soccer | Całkowita liczba rozegranych spotkań w pes2020: 0 | Twoja Liga Pro Evolution Soccer | Twoja Liga Pro Evolution Soccer | Twoja Liga Pro Evolution Soccer | Ostatnio rozegrane mecze pes2020: | Liczba zarejestrowanych graczy pes2020: 33

facebook
forum
pes
- Road to World Cup Qatar 2022
- Eliminacje UEFA EURO 2020 / Grupa I,...
- PES 6 EKSTRAKLASA 2007/2008
- Portal znany-ksiegowy
- BIEDA KARIERA NAJGORSZYM KLUBEM W PES...
- PES 2021 KARIERA DYNAMO MOSKWA
- MISTRZOSTWA ŚWIATA KOLUMBIA-EKWADOR
Share |

2018-07-04 12:46:11 według Bartekeuro

Nie tylko piłka nożna...

1530123869_gvbayt_600

Wczoraj informacja o tym, ze Adam Nawałka zrezygnował i nie będzie juz trenerem reprezentacji Polski. Zaś ja przypomnę:

We wrześniu są Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej gdzie Polska broni tytułu Mistrza Świata z 2014 roku !!!

I od dzisiaj Reprezentacja Polski zaczyna walkę w FINAL SIX !!!

Zdaje sobie sprawę, że strona i forum to w 99% piłka nożna, tak bardzo przez nas wszystkich kochana i budząca wręcz skrajne emocje. Tym wpisem jednak nie chcę szydzić z piłkarzy tylko zwracam uwagę, że mamy ogromne sukcesy w innych dyscyplinach zespołowych jak np Siatkówka, w której to najlepiej obrazuje zdjęcie które wrzuciłem.

Wiele osób nie słusznie mówi, że nie ma co porównywać, jednak tutaj się grubo mylą. Siatkówka nie ma szans z piłka nożna tylko w jednym aspekcie - pieniędzmi. Wszystkim innym bije ją na głowę. No dobra... popularnością też przegrywa :) Czyżby jednak?? hmm

Wróćmy do roku 2013. Przed erą Adama Nawałki, na stadionach słychać było na każdym meczu reprezentacji przyśpiewki: Jeb... jeb.... PZPN! Cierpliwość kibica się wtedy skończyła! Na stadionach były pustki, a Polacy tracili bramki z San Marino! Nie potrafiąc wygrać z Mołdawią! Na parkietach siatkarskich zaś od 2006 roku kiedy to nastąpiło prawdziwe BUM na siatkówkę po tym jak Polska zdobyła VICE MISTRZOSTWO świata! ( Wcześniej Polska już była Mistrzem Świata w 1974 roku !! ) pewnie mało kto o tym z was tutaj wiedział :) Hale pękają nadal w szwach, nigdy nie było słów w stylu jeb... PZPS itp. Okej. Całkiem inna kultura kibicowania, tutaj jest to faktem.  Żeby było jasne, sam KOCHAM piłkę nożna i sam też jestem bardzo blisko siatkówki. Dlatego tylko pokazuję jakie są dysproporcje w sukcesach i samym podejściu.

O ile to zdjęcie oddaje w 100% różnicę w drużynach narodowych to wspomnę tylko o klubach...

Liga Mistrzów - co roku praktycznie marzenie ściętej głowy jeśli chodzi o piłkę nożną, w siatkówce przed każdym rozpoczęciem Ligi Mistrzów cel to awans do najlepszej 4!

Takich sportowych porównań można pisać i pisać.

Zaślepieni kibice będą mówić, że nie ma co porównywać, kibice którzy mają jakieś pojęcie o sporcie i chodź trochę uprawiają jakakolwiek dyscyplinę sportu to na chłodno przyznają mi rację.

Adam Nawałka pożegnał się z klasą! Jednak piłkarze mogą tylko pomarzyć, żeby zakończyć kariery reprezentacyjne jako Mistrzowie Świata i na własnych zasadach jak to zrobiło kilu siatkarzy w 2014 roku :)

Życzę chociaż w połowie piłkarzom takich sukcesów jak Siatkarzom!

 

Na koniec jak ktoś mówi, że w siatkówkę gra 10 zespołów.... http://www.fivb.org/viewPressRelease.asp?No=37465&Language=pl#.Wzy0Nzz4mM8

 

 

Komentarze [2]