Login: Hasło: Liga: Nie masz konta ? Zarejestruj się !
www.pesleague.pl
Wypowiedz się na Forum
Pobierz najnowsze Dodatki
Pogadaj na kanale Discord
Dołącz do nas już Teraz

Ostatnio rozegrane mecze pes6: Dawidziak vs Giggsy 2-1, Pekus vs woodi 3-2, Dawidziak vs ViewskillPRO91 5-1, ViewskillPRO91 vs Giggsy 0-0, Giggsy vs Dawidziak 0-4, Pekus vs Giggsy 1-0, woodi vs Pekus 3-1, ViewskillPRO91 vs Dawidziak 0-1, Giggsy vs ViewskillPRO91 1-0, woodi vs Giggsy 3-0 | Liczba zalogowanych graczy w ostatnim tygodniu w pes6: 0 | Twoja Liga Pro Evolution Soccer | Ostatnio zarejestrowani gracze pes6: Daniel, wilkus, MALOLAT, Piotr 86, Minty27 | Twoja Liga Pro Evolution Soccer | Twoja Liga Pro Evolution Soccer | Całkowita liczba rozegranych spotkań w pes6: 84042 | Liczba zarejestrowanych graczy pes6: 4210 | Twoja Liga Pro Evolution Soccer | Twoja Liga Pro Evolution Soccer | Liczba zalogowanych graczy w ostatnim miesiącu w pes6: 0 | Dzisiejsza liczba rozegranych spotkań w pes6: 0 | pes6: 0

facebook
forum
pes
- Exemplary Сasual Dating - Actual Women
- Optimal Сasual Dating - Authentic...
- Premier Сasual Dating - Actual Women
- Exemplary Сasual Dating - Living Women
- Supreme Сasual Dating - Real Women
- Prime Сasual Dating - Real-life Females
- Superlative Сasual Dating - True...
- Finest Сasual Dating - True Females
- Unsurpassed Сasual Dating -...
- Exemplary Сasual Dating - Actual Girls
FAQ:

Spis treści:

Rozdział ogólny:
1. Jak zrobić Print screena ?
2. Optymalizacja Internetu, czyli co zrobić aby poprawić swój ping ?
3. Jak przerobić powtórkę z PES'a na filmik w formacie xvid o niewielkim rozmiarze ?
4. Co zrobić gdy podczas odpalania gry pokazuje się czarny ekran ?
5. Konfiguracja programu cFosSpeed.
6. LagDetect - obsługa
7. Wyzwania
8. Jak wpisać wynik ?
9. Jak ominąć zaporę systemową w Windows XP ?
10. Jak wyłączyć powiadomienia mailowe ?
11. Mam nowy login discord. Co teraz ?
12. Jak zmienić hasło ?
13. Jak grać, aby być lubianym i szanowanym przez graczy ?

Rozdział ogólny:

1. Jak zrobić Print screena ?

Przedstawię dwie możliwości zrobienia screena z gry.

1. Pierwszy sposób który przedstawię, każdy może bez zbędnego oprogramowania wykonać. Wyjaśnię może na przykładzie. Koniec meczu. Gdy będzie widoczny ekran z wynikiem naciśnij klawisz print screen na klawiaturze. W tym momencie screen znajduje się w schowku. Aby go zapisać uruchom Painta i z menu Edycja wybierz wklej. Dalej Plik i zapisz jako, wybierz lokalizację i Zapisz.

2. Drugi sposób to zrobienie screena przez odpowiedni program a mianowicie Fraps. Jest do pobrania w dziale Pliki. Zainstaluj go i uruchom. Przejdź na zakładkę screenshots. Klikając change ustal miejsce docelowe zapisywania screenów na takie jakie tobie odpowiada (domyślnie jest to C:\Fraps). Następnie zaznaczamy pole tekstowe Screen Capture Hotkey i wybieramy klawisz który będzie odpowiadał za zrobienie i zapisanie screena. Teraz minimalizujesz program i odpalasz grę. Jeżeli w prawym górnym rogu wyświetlają się cyferki to znaczy że program działa. Jeżeli chcesz zrobić screena to po prostu klikasz klawisz który wcześniej ustawiłeś i screen zapisuje się do katalogu wcześniej wybranego.

Moim zdaniem 2 sposób jest bardziej praktyczny, gdyż można w czasie meczu zrobić kilka screenów nie minimalizując gry jakby to trzeba było robić pierwszym sposobem.

2. Optymalizacja Internetu, czyli co zrobić aby poprawić swój ping ?

1 krok:
Optymalizacja MTU czyli Maximum Transmission Unit - maksymalna jednostka transmisji:

Otwieramy Start/Wszystkie programy/Akcesoria/Wiersz polecenia i wpisujemy:

ping -f -l 1500 www.wp.pl

Jeżeli wielkość MTU jest zadurza (na przykładzie 1500) wyskakuje komunikat, że pakiet musi zostać podzielony na fragmenty, ale ustawiono opcję DF

Teraz wartość MTU zmniejszamy, o 10 czyli wpisujemy:

ping -f -l 1490 www.wp.pl

I tak aż do otrzymania komunikatu: Odpowiedz z 215.15.35.21bajtów=1460 czas=128ms TTL=59

To jest przykład może komunikat wyglądać trochę inaczej, może być inne ip , bajty ,czas i TTL

Gdy otrzymamy taki komunikat MTU nie jest jeszcze zoptymalizowane!
Teraz zwiększamy wartość o 1 aż do otrzymania komunikatu,że pakiet musi zostać podzielony na fragmenty, ale ustawiono opcję DF (jak w przypadku kroku pierwszego) Wtedy MTU o jeden mniejsze jest optymalne

Np.

Przy MTU 1450 wyskakuje nam komunikat: Odpowiedz z 215.15.35.21bajtów=1460 czas=128ms TTL=59
Wtedy wpisujemy:
ping -f -l 1491 www.wp.pl
ping -f -l 1492 www.wp.pl
...
I tak aż do otrzymania komunikatu: pakiet musi zostać podzielony na fragmenty, ale ustawiono opcję DF

Powiedzmy, że przy MTU 1456 wyskakuje nam komunikat: pakiet musi zostać podzielony na fragmenty, ale ustawiono opcję DF to wtedy MTU 1455 jest OPTYMALNE !!!

Aby zmienić MTU należy użyć programu cmtutool.exe

Warto tez zmienić w regedit parametr recide window:
Odpalamy Regedit (start/uruchom/regedit)
wchodzimy w HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters

Edytuj wartość "TcpWindowSize" ustawioną na 65535.
Zamiast tego wpisujemy liczbę którą wyliczysz wg wzoru: (MTU-40)*4
Zmieniamy system na dziesiętny i wpisujemy.

2 Krok:

Zainstalowanie Programu, Cfos Speed który można znaleźć np. tutaj

cFos to sterowniki do modemów ADSL. Powodują one, iż Twoje połączenie asynchroniczne może jednocześnie pobierać i wysyłać z prawie maksymalną prędkością.

3. Jak przerobić powtórkę z PES'a na filmik w formacie xvid o niewielkim rozmiarze ?

Oczywiście zanim zaczniemy to musimy mieć na swoim komputerze PES'a.
Na początek potrzebujemy ściagnąc to narzędzie: taksi
Po tym jak go ściągniemy, potrzebujemy jedynie kliknąć dwa razy na plik .exe i zostawić go działającego.
Następnie uruchamiamy PES'a. Powinniśmy zobaczyć zielony kwadrat w lewym górnym rogu, który informuje o tym że wszystko jest ok i działa.

Następnie wgrywamy naszą powtórkę i w momencie kiedy chcemy zacząć nagrywać wciskamy F12. Zielony kwadrat zmieni się w czerwony co informuje nas o tym, że nagrywanie trwa. Kiedy skończy się powtórka wciskamy ponownie F12 aby przerwać nagrywanie.

Teraz przechodzimy do katalogu Taksi i powinniśmy w nim widzieć plik .avi . Może on zajmować nawet ponad 100MB, ale to zależy od czasu nagrywania.

Następnie ściągamy i instalujemy probram bink video: Bink video

Kiedy go zainstalujemy i uruchomimy przechodzimy do katogu Taksi. Następnie wybieramy powtórkę, którą chcemy przekonwertować i klikamy na przycisku "Convert a File"


Następnie zobaczymy takie coś:


Nie musisz sie przejmować wszystkimi opcjami, wystarczy że klikniesz na "Output type" i wybierzesz avi. Kiedy to już zrobisz klikasz "Convert".

Następnie pojawi sie takie okno:


Upewnij się, że wybrałes kodek Xvid MPEG4 i kliknij OK. Za parę chwil bedziesz miał już przygotowaną swoją powtórke o rozmiarach nadających do publikowania jej w Internecie.

Opracowane na podstawie: PESFan

4. Co zrobić gdy podczas odpalania gry pokazuje się czarny ekran ?

Problem jest dosyć prosty. Wystarczy w czasie reklam początkowych po uruchomieniu gry nacisnąć kilkakrotnie np. klawisz enter.

5. Konfiguracja programu cFosSpeed.

Program do pobrania tutaj

Uwaga! Podczas instalacji będzie konieczne chwilowe rozłączenie z Internetem. Łączymy się z powrotem z Internetem. Program powinien się spytać czy ma zarządzać ruchem w tym połączeniu na co się zgadzamy klikając tak. Teraz klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonce kolo zegara i wybieramy opcję priorytety.


W nowo otwartym oknie zjedź suwakiem na dół. Mamy tam tabele z priorytetami programóww. Wybieramy zakładkę gry


Sprawdź czy na wyświetlonej liście znajduje się Pro Evolution Soccer 4.Jeżeli tak to nie musisz dalej czytać. Aby dodać pozycje na dole okna wypełnij pola tak jak na rys. ustaw priorytet na wysoki suwak przesuwając w prawo i na końcu kliknij koniec. Może to oznaczać koniec z narzekaniem rywali na lagi.

6. LagDetect - obsługa.

Ściągamy program. (http://pliki.pesleague.pl/lagdetector.exe) Zarówno gospodarz jak i gość spotkania muszą wprowadzić ID meczu. Jeżeli wpisane przez graczy ID będzie identyczne program zacznie monitoring. Po zakończeniu spotkania program wyłączamy. Jeżeli mamy zastrzeżenia co do jakości łącza przeciwnika zgłaszamy to administratorowi  podając ID, datę i godzinę meczu.

7. Wyzwania

Po zalogowaniu należy przejść w zakładkę wyzwania.
Jeżeli chcemy wyzwać jakiegoś gracza w polu "Klucz wyszukiwania przeciwnika" wpisujemy nick przeciwnika.

 
 
Po kliknięciu z przycisk "szukaj" gracz zostanie znaleziony spośród wszystkich i wyświetlony u dołu strony. Aby wyzwać przeciwnika wystarczy teraz kliknąć w kolumnie "operacje" na ikonę z napisem "VS".
 

 
W kolejnym oknie zostaną wyświetlone informacje dotyczące wyzwania (np. ile pkt. można zyskać, bądź stracić) oraz opcja wyboru drużyny. Aby wybrać drużynę należy najpierw rozwinąć listę drużyn wybrać tę która nas interesuje, a następnie kliknąć na sąsiadujący przycisk „Wybierz”. Obok każdej drużyny na liście jest cyfra. Jest to bonus punktowy za drużynę. Im słabszą drużynę wybierzemy tym bonus będzie większy. Dopiero teraz, po wybraniu drużyny  naciskamy przycisk "Zatwierdź".  Wyzwanie rzucone.
 

 
Teraz kolej na przeciwnika, który musi potwierdzić wyzwanie, a więc przechodzi na zakładkę "Wyzwania". W polu "Oczekujące wyzwania" pokaże się propozycja wyzwania. Aby potwierdzić wystarczy kliknąć na zieloną strzałkę.
 

 
Istotną sprawą jest też zgłaszanie problemów. Aby zgłosić problem związany z rozegraniem meczu należy kliknąć w ikonkę z arkuszem papieru. W tej chwili zostaniemy przeniesieni do forum gdzie trzeba się zalogować, a potem opisać problem w polu „treść” i kliknąć „Wyślij”. Oczywiście aby móc skorzystać z tej opcji trzeba posiadać konto na forum.
Ikonka z niebieską literką ‘i” na niebieskim okręgu umożliwia spojrzenie na szczegóły meczu takie jak drużyny przeciwników, punkty za zwycięstwo, remis czy porażkę, miejsce graczy w rankingu indywidualnym.
 

8. Jak wpisać wynik ?

Po przyjęciu wyzwania przez obydwie strony i rozegraniu meczu wchodzimy w zakładkę „Wyniki”. Wynik wpisuje zawsze gospodarz(wyzywający), a potwierdza gość(wyzwany). A więc będąc zalogowanym przechodzimy na zakładkę "Wyniki". Teraz tak: Jeżeli jesteśmy gospodarzem i wpisujemy wynik należy w polu "Oczekujące wyniki" kliknąć na zieloną strzałkę...
 

 
... i wpisać ile bramek strzelił gospodarz i ile gość. Niżej widzimy możliwość oceny przeciwnika oraz jego łącza można z niej skorzystać i pochwalić zawodnika bądź pokarać. :) Średnią wszystkich ocen dla danego gracza można zobaczyć w profilu playera. Po poprawnym wprowadzeniu danych klikamy "Akceptuj".
 

 
Teraz kolej na gościa. W zakładce "Wyniki" w polu "Przychodzące potwierdzenia" wyświetli się wpisany przez gospodarza wynik. Aby zaakceptować klikamy na zieloną strzałkę.
 

 
Wyświetli nam się m. in. ilość punktów zdobytych w tym meczu.  Podobnie jak gospodarz mamy prawo ocenić przeciwnika. Potwierdzamy operacje klikając  "Wyślij".
 

9. Jak ominąć zaporę systemową w Windows XP ?

A wiec usuwamy przeszkodę. Start>Ustawienia>Połączenia sieciowe klikamy prawym przyciskiem na swoim połączeniu internetowym (np. Neostrada TP) i wybieramy właściwości. Przechodzimy w zakładkę "Zaawansowane" Klikamy na Przycisk "Ustawienia" Zapory systemu Windows.
 

 
Przechodzimy na zakładkę "Wyjątki" i klikamy "Dodaj program"...
 

 
... klikamy na „Przeglądaj”, wyszukujemy pes6.exe, który znajduje sięw głównym folderze z grą i naciskamy „OK”.
 

 
Jeżeli nadal nie można będzie się połączyć to prawdopodobnie masz zainstalowany jakiś zewnętrzny firewall.

11. Jak wyłączyć powiadomienia mailowe ?

Powiadomienia można włączyć lub wyłączyć w swoim profilu na stronie w zakładce Opcje. Czyli najpierw logujemy się na stronie i przechodzimy na zakładkę Opcje.
 

 

 
Teraz klikając na włącz, lub wyłącz ustawiamy opcje tak jak nam wygodnie.
 

11. Mam nowy login discorda. Co teraz ?

Login discorda można zmienić w swoim profilu w zakładce Opcje. A więc logujemy się i wchodzimy w Opcje.
 

 

 
Teraz tak jak na zdjęciu uzupełniamy dwa pola swoim nowym loginem discorda i zatwierdzamy klikając w przycisk Akceptuj.
 

12. Jak zmienić hasło ?

Hasło można zmienić w swoim profilu w zakładce Opcje. A więc logujemy się i wchodzimy w Opcje.
 

 

 
Teraz tak jak na zdjęciu uzupełniamy dwa pola swoim nowym hasłem i zatwierdzamy klikając w przycisk Akceptuj.
 

13. Jak grać, aby być lubianym i szanowanym przez graczy ?

  • nie kosić w sytuacjach zagrożenia bramki
  • nie obrażać przeciwnika
  • nie przeklinać
  • starać się grać urozmaiconą i realną piłkę
  • jeżeli przeciwnik prosi o przerwę to wybić piłkę poza boisko
  • nie używać za dużo Adriano :P